Jak publikovat fotky z Adobe Lightroom na webová uložiště

Adobe Lightroom je vynikající nástroj pro zpracování a publikaci Vašich fotek. Pro rychlejší možnost publikace na Vaše oblíbené fotoweby je ale třeba doinstalovat pár pluginů.

Facebook

Začněme tím největším úložištěm fotek. A tou je současná největší sociální síť Facebook. Nikdo si ho nemůže dovolit, aby Facebook ignoroval, takže samozřejmě existuje i plugin pro Lightroomu.

Flickr

Jeden z nejznámějších komunitních webů pro sdílení Vašich fotografií. Určitě nemá cenu popisovat, už to stejně udělali přede mnou jiní. Já jsem našel užitečný plugin, který dovoluje přímou publikaci na Flickr přímo z Lightroomu.

500px

500px je poměrné nová webová služba pro fotografy, která si každým dnem získává větší počet uživatelů. Takže bylo otázkou času, kdy se dostaví i Lightroom plugin pro 500px.

PicasaWeb

Pro publikování na webovou Picasu jsem našel 2 pluginy. Ten první se jmenuje Jeffrey´s Expor to PicasaWeb Lightroom Plugin , je zdarma, ale někomu možná nebude vyhovovat, jelikož nepracuje pod pirátském licenčním číslem. Plugin je kompatibilní s verzí Lightroom 2, Lightroom 3, i nejnovější Lightroom 4.

Druhý plugin Picasa Web Upload funguje, i pokud máte pirátskou verzi Lightroomu, zaplatíte si za něj cca 200 kč. Tak si vyberte sami :-)

SkyDrive

SkyDrive je zdarma moderní webová služba od Microsoftu, do které můžete přistupovat téměř odkudloiv. Ve Windows 8 je dokonce integrována do klasického průzkumníka. Jelikož mám účet na Hotmailu již delší dobu, mám ve SkyDrivu 25 Gb zdarma, to využívám jako zálohu fotek a důležitých dokumentů.

DropBox

Kdo by dnes neměl DropBox? Představení tedy jen v rychlosti, úložiště dokumentů, velikost dle toho kolik zaplatíte (avšak nabízí celkem velký prostor i zdarma). Alternativa ke SkyDrive nebo Google Drive. Plugin do Lightroomu Vás ale bude stát 15 dolarů.

Jak nainstalovat plugin do Adobe Lightroom

Pokud s Adobe Lightroom začínáte a nevíte, jak nainstalovat plugin, tak Vás to během krátké chvíle naučím. Je to velmi jednoduché.

Stáhněte si plugin, který Vás nejvíce oslavil. Rozbalte zazipovaný soubor a složku překopírujte do adresáře, kde máte nainstalovaný Lightroom. Standardně C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop Lightroom\. Poté spusťte Lightroom a ve Správci rozšíření plugin aktivujte.


Bez komentářů

Napsat komentář